KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525
*
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:34:29
1
100 kr
16/9 13:54:18
2
200 kr
16/9 14:13:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 17:34:29 | 1 | 100 kr |
| 16/9 13:54:18 | 2 | 200 kr |
| 16/9 14:13:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



